Vytlačiť

Historie

Směrovka GardenBeam je podepřena DXpedičními výsledky Tomiho, HA7RY, a Georga, AA7JV. Navzdory našemu skromnému vybavení jsme se stali dobře známými produkováním silných signálů z obtížných lokalit, jako jsou Chesterfield Reef, Mellish Reef a Willis Islets.

0

Bylo to během DXpedice TX3A na Chesterfield Reefs, kdy jsme začali experimentovat se směrovými vertikálními anténami.Experimenty pokračovaly u C6AGU Bahamách, kde jsme konstruovali plovoucí parazitní vertikální soustavu pro 2011 ARRL DX CW contest.

kep2

Tato anténa pracovala tak dobře, že jsme okamžitě začali uvažovat o vytvoření verze instalované na zemi. QTH od AA7JV, ačkoli umístěné na břehu vody, je skutečně prostorově limitované, tak to bylo zde, kde byl postaven první prototyp GB.

uszoantenna

AA7JV GardenBeam prototyp pracoval vyjímečně dobře ve výšce 2 m! Byl schopen běžně pracovat na 20m z Floridy do Evropy s 1 Wattem. Takové dobré chování bylo způsobeno blízkosti slané vody. Ještě pořád, srovnávací pokusy se stejně umístěnými vertikály vykazovaly zlepšení o 4 až 6 dB. Směrovka GardenBeam pracovala a my jsme se rozhodli ji zpřístupnit ostatním amatérům, kterým vadí prostorové a výškové omezení.

miami