Vytlačiť

Směrovka

Konečně směrová anténa pro amatéry žijící na sídlištích nebo v omezených lokalitách, kde nemohou vztyčit stožár. Nebo právě pro ty, kteří chtějí udržet smír se svými ženami nebo sousedy, z nichž mnozí nevěří, že 25 m vysoký stožár vylepšuje pohledy z jejich sousedství. GB je z jakéhokoli důvodu směrovkou, která bude skutečně vylepšovat tvoji schopnost dělat DXy bez stožáru nebo prostoru pro vertikální soustavy.

GardenBeam je vertikálně polarizovaná 20/15/10 m, otočná parazitní směrovka, která dobře učinkuje od malých výšek. Na rozdíl od horizontálně polarizované Yagi, která musí být instalovaná nad zemí nejméně ½ vlnové délky proto, aby vykazovala pro DX dostatečně nízký vyzařovací úhel (což je 10 m při 14 MHz), vertikální polarizace GB poskytuje nízký vyzařovací úhel od výšky 3 m (10´). GB má zisk, dobrý předozadní poměr a boční potlačení. Vše, co očekáváš od Yagi; vše bez stožáru!

GB nepředčí vysoce kvalitní Yagi namontovanou na 30 m vysokém stožáru, ale bude o 4 až 6 dB lepší než vertikál instalovaný na zemi. Její ostrý předo-zadní poměr (F/B) ti umožní vynulovat QRM nebo QRN a její vlastní nízký vyzařovací úhel s přehledem umožní dosažení DXu.